Červen 2012

Cap d´Agde 2012 (aneb moje dovča ve Francii) :-)

22. června 2012 v 11:27 | Majka |  Moje já
Moc vás opět všechny zdravím skoro po 3 týdnech! (je to vůbec možný?) :-)
Jak jste se tu zatím měli? :-)
Já se měla... no - řekla bych "rozmanitě": když jsme začátkem června jeli do Košic na pohřeb, veselo mi rozhodně nebylo... ale to už je za námi, naštěstí. No a pak už jsem se měla opravdu jen hezky :-)
V pátek 8. června dopoledne jsem odjížděla na dovolenou, o které jsem se vám tu už zmiňovala, že se na ní chystám :-) A protože se mi tam opravdu hodně líbilo, trošku vám to tu přiblížím (ale nebojte, opravdu jen trošku - protože nemám moc fotek, udělala jsem jen pár snímků mobilem :-) Moje mamka, která tam se mnou byla, fotila víc, tak pak mrknu, jestli má nějaké povedené obrázky a kdyžtak sem pak ještě dodatečně něco hodím) :-)

Tááákže - abych to hned na začátek upřesnila (nevím, jestli jsem to tu psala) - byla to dovolená s aerobikem :-) Byla s námi Andrea (cvičitelka a moje "trenérka" - jak asi víte vy, co sem občas chodíte :D) a pak ještě jedna cvičitelka zumby z Nového Boru. Cvičili jsme vždy hodinu ráno a hodinu večer, hezky venku u bazénu, a tak nějak jsme střídali právě zumbu, aerobik a různé posilovací cvičení :-) A vážně mě to docela bavilo, zvlášť takové víc taneční sestavy :-)
A můžu říct, že ta pravidelnost a četnost cvičení byla v konečném efektu i celkem znát - když jsem přijela domů, zjistila jsem, že jsem dokonce i něco shodila, zvlášť přes boky a zadek, kde mi jinak nejde vůbec hubnout! :D Kéž by ta dovolená trvala ještě tak půl roku v kuse, to by pak ze mě byla možná i štíhlá kočka! :DDD
A asi tomu přidaly i všechny ty každodenní dlouhé procházky, které jsme s mamkou absolvovaly (a ke kterým se doma pořád nemůžu dokopat) :-)
I když na druhou stranu jsem i trochu hřešila - třeba když jsem hned první den neodolala místní zmrlině :DAle ty dva "kopečky" (nebo lépe řečeno kopce), které jsem si dala, mi pak bohatě vystačily na celou dovču, na další zmrzku jsem už ani nějak chuť neměla (čímž nechci říct, že by ta zmrzlina nebyla dobrá, právě naopak!) :-)
A zhřešila jsem ještě i touhle dobrotou:


Myslím tedy tím koktejlkem - ten byl můj (a pohárek mamky) :-)

Co se týče počasí, tak ty první dny po příjezdu to zase tak slavné nebylo... Dokonce jednou nebo dvakrát i krátce sprchlo - ale na druhou stranu se zase líp cvičilo, než kdyby bylo úmorné vedro :-)
A alespoň jsme tam mohli vidět tuhle nádhernou duhu (foceno z balkonu našeho pokoje):A poslední 2-3 dny už začalo být i opravdu teplo, takže jsme i užili i nějaké to opalování (ne, nebojte, opravdu vás tu nemíním mučit fotkami Majky v plavkách! :D)
Ale ono to ze začátku chladnější počasí bylo dobré i na to, že jsme podnikali několik zajímavýh výletů po okolí - třeba do městečka s nádherným hradem Carcassonne:Nebo jsme se jeli podívat na nejvyšší most světa v Millau - přes který jsme pak nakonec i jeli, i když to původně vůbec nebylo v plánu :D Ale naši spolucestující přemluvili pana řidiče (já ho tedy zas tak moc nepřemlouvala :D) a všichni jsme se složili na poplatek za přejezd (který byl něco přes 30 euro).
Ale nakonec to zase tak strašné nebylo (jak nám to nejdřív zezdola připadalo) - protože když jste na mostě, jsou tam kolem takové zábrany, že vlastně dolů ani moc nevidíte :-)
Ale už i cesta k němu nahoru byla zajímavá :-)Mimo to jsme se byli podívat třeba i do maličkého městečka Roquefort, kde se vyrábí slavný sýr (i s prohlídkou jeskyní, kde zraje), nebo do parfumerie v Eze (to bylo už na zpáteční cestě domů - ale o tom se ještě zmíním) :-)
Samotné město Cap d´Agde (čte se "kapdag" - pro ty, kteří jsou na tom s francouzštinou asi jako já :D) bylo vážně docela hezké - ale nějaké fotky sem kdyžtak přihodím až podle toho, co "ulovím" z mamky foťáku :-) Snad zatím jen tuhle jednu večerní - kolem takových lodiček a jachet jsme denně chodily a bylo jich tam spouuusta, protože jsme byli ubytovaní hned u přístavu :-)No a pomalu se dostávám ke konci :-)
Odjížději jsme v sobotu dopoledne a vzali jsme to hezky podél Azurového pobřeží - kde jsme právě navštívili parfumerii v Eze, z výšky jsme viděli Monako a měli jsme ještě asi hodinovou zastávku v Cannes (kde jsme toho sice moc nestihly, ale podívali jsme se alespoň na místní pláže) :-)No a pak už jsme šupajdily přes Itálii hezky domů! :-)
A já teď doháním, co jsem za ten týden zameškala - proto jste se mě tu taky dočkali až dneska :-)
A to zase odpoledne odjíždím na víkend pryč... ale i tak se pokusím brzy ozvat - už s něčím snad méně nudným :D
No - děkuji za pozornost... a přeju krásný víkend :D

So provocative...

2. června 2012 v 0:26 | Majka |  Tokio Hotel
...čistě jen proto, aby moje fotky nestrašily hned v prvním článku, když někdo otevře tenhle blog :-)
A taky proto, že tahle fotka je pro mě jednou z nej z dvojčecích společných fotek ♥ :-)


♥♥♥

Majka 6 - 19 years :-)

1. června 2012 v 23:48 | Majka |  Moje já
Dneska tu do rubriky "Moje já" nedám nic smutného, nebojte... spíš naopak - bude to něco, u čeho se můžete i zasmát :-) Nedávno jsem totiž byla na třídním srazu ze základky a při té příležitosti jsem si prohlížela své staré školní fotky :-)
A já vám je tu ukážu :D Nejdřív jsem je tu chtěla dát hezky celé, jestli mě na nich poznáte... ale ono je to asi blbý dávat sem své spolužáky bez jejich souhlasu... tak se hold budete muset spokojit jen se mnou :-)
No, řeknu vám... třeba taková Majka v 7. třídě byla fakt "kočka" :DDD
Máte to tu seřazené hezky už od posledního roku ve školce (to je ta první fotečka se šátečkem :D), pak od 1. do 8. třídy, jeden rok na gymplu (opět fotka v šátku - to je akorát rok, co jsem začala poslouchat Oceán - jak právě podle toho šátku máte možnost vidět :D), no a pak čtyři roky na zemědělce :-)
Tak prosím - můžete se pobavit :-)A ještě maturitní foto :-)
Kdyby se vám ta fotka zdála divná, tak to je proto, že to je oskenovaný negativ, kde jsem převrátila barvy, protože původní fotku nějak nemůžu najít :-)Fotky z VOŠky už nemám... ani nevím, jestli jsme dělali nějaká společná fota :-)
Ale já myslím, že tohle na ukázku bohatě stačí :D

Billův Tom :-)

1. června 2012 v 8:44 | Majka |  Tokio Hotel
Jsem ráda, že mi Bill fotkou svého brášky poskytl příležitost opět "přebít" můj předešlý článek :-)
Tak si Tomíka užijte :-) A přeju dobré ráno :-)


♥♥♥

"Jsi ztracená"

1. června 2012 v 0:59 | Majka |  Moje já
Jen chci říct, že na tenhle článek nečekám vůbec žádnou odezvu, je to prostě jen pro mě...protože to tu jednoduše potřebuju mít...