Postcrossing

Postcrossing - 3x DE, 2x CH, 2x NL, 2x FI, RU

2. prosince 2012 v 8:00 | Majka
A je tu další várka pohledů... hold toho mám v Postcrossingu hodně na dohánění :-)

Takže - první z nich je z Německa :-) Sice jsem se nikde nedočetla, jak se pisatelka jmenuje, ale její pohlednici jsem si zamilovala na první pohled, je úžasná! :-)Další pod perexem :-)

Postcrossing - 2x BY, PT, NL, 4x TW, US, HK

1. prosince 2012 v 21:47 | Majka
Baf! Lekli jste se? :D
Tak jsem si říkala, že pokud nechci tenhle blog úplně pohřbít, asi by bylo vhodné se tu alespoň jednou za čas objevit, že? :-) A pohřbívat ho zatím opravdu nechci, i když už to dávno není to, co bývalo...
Chtěla bych tu teď pár věcí dohnat, uvidím, jestli se mi to nějakým způsobem povede :-)
První z nich je rubrika Postcrossing, i když ta asi není u většiny návštěvníků tohodle blogu (tedy u toho zbytečku, co sem ještě občas zavítá) až tak populární... Ale protože je to poslední dobou asi to jediné, na čem na internetu opravdu poctivě "pracuju" (protože mě tahle moje vášeň pro pohledy ne a ne opustit :D), tak bych tohle chtěla dát postupně "do pořádku" i tady na blogu :-) Takže pro dnešek začnu s tímhle a snad se mi časem povede sem ty mé pohledy dát nakonec všechny (mimochodem - zrovna tenhle týden už jejich počet přesáhl první tisícovku - když tedy počítám i ty "mimo") :-)
No a mám v plánu to samozřejmě tak nějak prokládat i jinými článkama včetně těch "našich" kluků tokiohotelových (tedy...už ani nevím, jestli mám psát "našich", mám pocit, že dost lidí už je za "své" až tak nepovažuje :-) Ale snad se kromě mě ještě někdo další najde).

Ok, to by na úvod asi stačilo... :-)
Takže hurá na pohledy, budu je přidávat tak po deseti, aby jsem se v tom úplně neztratila :-)

Poslední pohled, který jsem tu před časem ukázala, byl někdy z poloviny dubna, takže budu postupně pokračovat tak, kde jsem tehdy skončila :-) To znamená, že například tenhle dnešní první je konkrétně ze 16. dubna :-)
Je od Dariny z běloruského Minsku a prý to byl její úplně první, který v rámci Postcrossingu poslala :-)Zbytek pod perexem :-)

Postcrossing - 2x DE, 3x NL, LT, 3x BE, 2x BY, JP, PT, FI

29. dubna 2012 v 17:10 | Majka
Že už jste si mysleli, že jsem na tenhle svůj blog zanevřela, co? :-)
To tedy rozhodně ne, jen jsem si po daních dala pár dní "volna" od počítače (což znamená, že jsem jen občas někam nakoukla, abych byla v obraze - hlavně tedy na FB - a jinak jsem si užívala zahradu) :-)
Ale protože poslední článek jsem tu dávala už opravdu před dost dlouhou dobou, mělo by se tu asi zase něco začít dít... že? :-) Takže začnu Postcrossingem - tedy ne, že bych si myslela, že zrovna na mé pohledy tu někdo netrpělivě čeká, ale mám s nimi už dost velké zpoždění, tak to chci dát do pořádku a postupně si je sem přidat... jen tak pro svůj vlastní dobrý pocit :-)
No a víc se "rozkecám" pak v dalším článku, teď tedy ty pohlednice :-)

První z nich dorazila z Německa od pisatele Olivera... a mám pocit, že je to můj první "chlap" kterého jsem ve své schránce našla :D Málem jsem ji musela schovávat před miláčkem :DDalší pod perexem :-)

Postcrossing - RU, TW, DE, AM, ES, BG, US, 3x FI, UA, NL

13. dubna 2012 v 20:58 | Majka
No tááákže... přát vám hezké Velikonoce je asi už pozdě, co? :D Tak jen doufám, že jste si je všichni hezky užili, ať už to bylo jakkoliv :-) My byli u mých rodičů a měli jsme se moooc hezky :-) Snad jen kdyby mamka tak dobře nevařila, to se pak špatně odolává všem těch dobrotám :D Ale víte co? Našla jsem řešení :D Podívejte na tohle úžasný tričko! V něm člověk hned vypadá štíhlejší :DNo dobře, tak jdu raději na ty pohledy, když už je to článek pod rubrikou "Postcrossing" :-) A protože mám opět dost zpoždění, budou to pohledy, které mi přišly minulý týden :-)
Najdete je pod perexem :-)

Postcrossing - PL, CA, 5x US, NL, 2x FI, LT, HK, 2x RU, 4x LV, TW, ES

1. dubna 2012 v 10:19 | Majka
Tak už jsem myslela, že se s postcrossingovým článkem fakt trefím do toho správného dne - začala jsem ho totiž psát vážně už v pátek... ale nakonec to zase tak nějak nevyšlo, něco mi do toho přišlo :-)
No a jinak - marodili jsme, oba kluci i já, ale už je to lepší :-) Ono stejně nebylo o co stát, když se nám to počasí zase tak pokazilo. Já už jsem naladěná na jaro, sluníčko a zelenou trávu - a včera tu už zase padal sníh, no děs běs :-( Doufám, že to byl jen takový poslední záchvěv zimy a v dubnu už nás čeká fakt už jen jaro :-)


No... a dneska máme 1. dubna - apríl - už se vám někoho povedlo vyvést aprílem? Nebo si někdo udělal srandu z vás? :-) Mě to zatím minulo, ale jsem pořád ve střehu :D
Ok a teď už ty pohledy - mám jich tu hned rekordních 20! :-)

První pohlednice tohoto týdne přišla z polského Štětína. Poslala mi ho pisatelka Agáta :-)


Další pod perexem :-)

Postcrossing - 2x FI, 3x DE, 2x SK, CA, 2x GB, UA, JP, BY, NL, 3x RU

28. března 2012 v 17:47 | Majka
Už se maličko zlepšuju, s postcrossingovým článkem mám zpoždění "jen" 5 dní a ne týden, jako minule :D
Takže to nebudu zdržovat a jdu hned na věc :-)

Musím říct, že hned tenhle první pohled, který mi přišel z Finska od Teiji, mi udělal ohromnou radost. Strašně se mi líbí - a moje mamka, kterou jsem do Postcrossingu taky "uvrtala", mi ho tak trošku závidí, protože přesně tenkhle typ pohledů miluje :-)Líbí se mi i neobvyklá známka, kterou Teija použila :-)Další pod perexem :-)

Postcrossing - TR, 2x US, 2x NL, TW, 3x DE, BE, 2x PL, UA, 3x RU

23. března 2012 v 10:40 | Majka
Nooo... tak s postcrossingovými článkami jsem to dotáhla už na týdenní zpoždění, takže dneska je sice ten správný den, ale budou tu zatím jen pohledy za minulý týden :D A já se zkusím polepšit a pohledy z tohoto týdne se tu snad objeví během víkendu :-)
Jinak musím říct, že dneska mám konečně trochu volněji, čekám už jen na doklady od posledních dvou lidí a budu mít hotové závěrky :-)

(Jo, díky kluci, taky z toho skáču radostí :D)

Ehm, no nic, jdu na ty pohledy :D

Můj teprve druhý pohled z Turecka mi poslala Leslie, která je původně z USA, do Turecka se provdala a prý se jí tam moc líbí. A mě se moc líbí její pohled Istanbulu :-)Další pod perexem :-)

Postcrossing - RU, NL, US, UA, FI, TW, ES, 2x DE, 4x CN, BY, PL

13. března 2012 v 17:34 | Majka
Můj PPPČ (neboli "pravidelný páteční postcrossingový článek") se pomalu mění jen na "PPČ", protože ten pátek mi vždycky nějak proklouzne mezi prsty :D
No nevadí, opět se zpožděním jsou tu pohledy, které mi přišly minulý týden :-)

O tomhle prvním bych asi ani nemusela psát, odkuď přišel - všichni jste samozřejmě poznali, že je typicky ruský :D Jo jo, taky jsme doma tyhle "matrjošky" nebo "bábušky" měli a jako dítě jsem ráda skládala jednu do druhé :D
Pohled mi poslala Lidia přímo z Moskvy :-)Další pod perexem :-)

Postcrossing - BR, JP, US, 2x DE, 4x TW, CA, NL, FI

8. března 2012 v 9:19 | Majka
Protože je zítra už zase pátek a já jsem tu ještě nedala "pravidelný" článek o pohledech za minulý týden, musím to honem napravit :D Čistě jen pro svůj vlastní dobrý pocit :D
Psát tu, že se na mě už zase navaluje práce, protože se blíží roční uzávěrky, asi nemá smysl... tak to tu ani psát nebudu :D A půjdu hned na ty pohledy :-)

První z nich dorazil až z daleké Brazílie - a je to teprve můj druhý pohled z téhle země :-)
Poslal mi ho pisatel Natan, který žije v hlavním městě Brasília :-)Další pod perexem :-)

Postcrossing - NL, BY, TW, FI, 5x GB, 6x CN, 2x DE, JP, MY

25. února 2012 v 15:14 | Majka
Zjišťuju, že se právě nacházím v nějaké totálně otupělé náladě, kdy jde všechno tak nějak mimo mě... a vůbec nechápu, kde se u mě vzala :-)
No, nevadí - "páteční" postcrossingový článek je tady a ještě než začnu, chtěla bych:
Za prvé moc poděkovat za vaši návštěvnost taky u mě na blogu, která už přesáhla 200.000 :-) Děkuju! Moc si toho vážím, zvlášť teď, když tu nejsem tak často a nějakou novou montáž jsem nepřidala ani nepamatuju (je mi jasný, že většina lidí sem chodila kvůli nim). Takže ještě jednou moc děkuju všem, kdo sem i přesto alespoň občas nakouknou a třeba nechají nějaký komentář... :-)
A za druhé oznámit, že budu opět pár dní mimo, protože kluci mají příští týden jarní prázdniny a já s nimi už zítra odjíždím k mým rodičům. Neznamená to ale, že tu nebudu vůbec, internet tam je, takže... no, ono možná vlastně ani nepoznáte rozdíl, s tím, jak to teď tady vedu :D Takže tenhle druhý bod byl možná i trochu zbytečný :D
Tak se raději vrhnu na ty pohledy, je jich požehnaně :D

První pohled dorazil z Holandska od pisatele Gerrita... ale to byste možná poznali :-)
Tedy to Holandsko :-)Další pod perexem :-)

Postcrossing - mé 1. "narozeniny" :-)

19. února 2012 v 23:29 | MajkaS tímhle "oslavným" článkem přicházím opět trochu později, než jsem původně chtěla... ale myslím, že to nevadí :-)
Takže, jak už jsem zmínila v pravidelném pátečním článku - ve čtvrtek to byl přesně rok, co jsem si u Kattys přečetla článek o Postcrossingu, hned se tam šla zaregistrovat a vylosovala jsem si první adresu :-)
A i teď, po celém tom roce, jsem z tohodle projektu pořád stejně nadšená (jak jste si asi všimli, když vám tu ty své pohledy pořád "cpu pod nos" :D)
Protože se mě zrovna nedávno zase jedna slečna ptala na mailu, jak to celé vlastně funguje, tady je odkaz na můj úplně první článek o Postcrossingu, kde jsem se to celé snažila trochu vysvětlit (kdyby měl ještě někdo nový chuť se do toho zapojit). Neznamená to ale, že mi snad vadí, když se mě ptáte přímo na konkrétní otázky - pokud není něco jasný, klidně zase napiště :-)


Tak - a teď trošku té statistiky, jak ten můj první rok na Postcrossingu vlastně vypadal :-)
Číslo, které vás zajímá asi nejvíc - kolik mi za tu dobu přišlo celkem pohledů?
Bylo jich úplně přesně 430 - a takhle to vypadá ve skutečnosti (já vím, že efektnější obrázek by byl, kdybych ty pohledy všechny krásně rozprostřela... ale když já je mám hezky srovnaný podle data, jak přišly a nechtělo se mi je rovnat znovu :D):Počítám do toho jak "oficiální" pohledy, tak i pohledy, které mi přišly "mimo" (na kterých jsem se s postcrossaři domluvila) :-) Kdybych to měla rozdělit, tak těch oficiálních bylo 313 - no a zbytek si snadno dopočítáte :D (Kdybyste se divili, jak to vím tak přesně - tak jsem prostě takový tabulkový a seznamový blázen, který si dělá přesnou evidenci každého došlého a poslaného pohledu :D)
Další statistické údaje už vám ukážu hezky na obrázkách (jsou to scany přímo z mého profilu na Postcrossingu, takže se to týká jen "oficiálních" pohledů) :-)To už by té statistiky pomalu stačilo, že? :-) Ok, už budu pomalu končit, jen ještě jeden odkaz :-)
Založila jsem si "profil" (či jak se tomu říká) na Picasaweb, kde mám veškeré své pohledy rozdělené podle zemí, odkuď mi přišly (mám na to hlavně odkaz v profilu na Postcrossingu, aby byly vidět i pohledy "mimo" a nedostala jsem je dvakrát :-) ).
Takže kdo chce, může se podívat tady:


A už vážně končím :D Děkuji za pozornost! :D
A přeju hezký nový týden :-)

Postcrossing - US, 3x NL, 3x DE, GB, FI

17. února 2012 v 17:34 | Majka
Je tu pátek a je tu Postcrossing :D
Možná si vzpomínáte, že někdy před 14 dny jsem vám slíbila jeden takový větší článek o Postcrossingu, protože se blížilo mé 1. výročí coby "postcrossaře"... no - a na to taky dnes dojde řada. Ale ne v tomhle článku :D To tu bude asi až večer, prozatím se jen - jako vždy - pochlubím pohledy, které mi tenhle týden přišly :D
Bylo jich o něco míň, než třeba minulý týden - ale jsou mezi nimi opět některé, které se mi vážně moc líbí!
Tak jdeme na ně:

První pohled došel od Cheryl z USA, no a... přiznávám, že to není jeden z těch, "které se mi vážně moc líbí". Ale zase jsem se dověděla něco o "Oháju" :DDalší pohledy pod perexem :-)

Úžasná Jannette a její dárky :-)

14. února 2012 v 18:32 | Majka
Tenhle článek jsem tu slíbila už v pátek, nakonec se k tomu dostávám až dneska :-)
Řeč je o Janny z Německa, která mi opět udělala ohromnou radost svou obálkou plnou TH "věcí" :-) Já myslím, že je to od ní strašně hezký - a jak jste tu psali, nabídla se i některým z vás (mám pocit, že oslovila ty, kteří si dali do svých Favourites ten TH obrázek, který mám v přijatých "pohledech"... je to tak? :-) Vážně si myslím, že je úžasná - vždyť všechny ty věci mohla v klidu vyhodit, když ona sama TH nefandí - ale ne, ona si dala tu práci najít pro ně někoho, komu udělají radost :-)
No a abych se tedy pochlubila, co jsem našla ve své obálce:
Bylo tam několik (celkem dost) plakátů, z nichž některé jsou úplné poklady - třeba Bill ve své nejkrásnější podobě z roku 2006 :-) Kdyby jste se chtěli zeptat, na co zrovna mě jsou plakáty - tak už mám "dovoleno" vytapetovat si jima naši chatku na zahradě :-) A ten největší půjde domů na záchod :DDD (Náhodou - máme krásný záchod, kde už mám dva ohromé TH plakáty :D)
Pak mi Janny poslala dva časopisy - TH speciály, které jsou taky úžasné. No a spoustu výstřižků s fotkama, nějaké přívěšky... a z čeho mám vážně velkou radost - tak to jsou dvě nažehlovačky :-) Hlavně ta s Billem, ta bude na černém triku vypadat dokonale! :-) No, zkusila jsem většinu těch věcí vyfotit, takže tady jsou:


---

Postcrossing - 3x NL, 2x DE, TW, CZ, GR, 2x FI, GB, 2x RU, 4x PT + JP

10. února 2012 v 12:17 | Majka
Už podle nadpisu sami vidíte, že tenhle týden se opět opravdu mám čím chlubit :-) - ale předtím vás ještě poprosím, ať dneska držíte palečky našemu Péťovi, odpoledne jdeme k zápisu do školy :-) Ale snad to bude vše ok, už umí číst i psát tiskacíma písmenama, počítání mu taky jde a do školy se těší :D Ale i tak na nás myslete :-)
No a teď k pohledům - tentokrát vám jich ukážu hned 18! A to mi ještě dnes přišla jedna velká obálka z Německa od Jannette (možná si na ní vzpomínáte, její TH karty mají někteří z vás taky doma :D) - ale tu si nechám zvlášť a něco o ní napíšu asi zítra :-) Ok, tak let´s go:

První pohled dorazil z Holandska od Iliany, která píše, že jsou to teprve dva měsíce, co se tam přestěhovala z Řecka. Tenhle pohled pro mě našla v Amstrdamu a doufala, že se mi bude líbit :-) A jo - líbí se mi! :-)No a zbytek jako obvykle pod perexem :-)

Postcrossing - UA, 2x NL, 3x RU, 5x CN, FI, GB, US

5. února 2012 v 16:51 | Majka
Než se začnu chlubit pohledama, které mi tento týden přišly, chtěla bych moc poděkovat "luki" za její koment u minulého článku! Díky její radě ohledně změny prohlížeče mi už zase jede net normálně! Hurá :D Ale děkuju samozřejmě moc i vám ostatním, asi budu do budoucnosti přemýšlet i o tom extrerním disku... My tedy doma jeden máme, ale ten je spíš takovej pracovní, takže jsem ho nechtěla zahltit mým TH "materiálem", já toho tady v počítači mám vážně strašně moc :-) Jsem v tomhle taková sběratelka, každou fotku, která se mi jen trochu líbí, si musím okamžitě uložit, stejně tak videa a další věci, mám tu asi už čtyři megasložky, každá má nejmíň milion podsložek... No děs a hrůza, jak prohlašuje můj miláček :DDD
No nic, už mi tu zase vše funguje, jak má, takže úklid a případná oprava počítače se opět posouvá na neurčito :D
A jdu na ty pohledy :-)

První z nich dorazil z Ukrajiny a Ksenia, která ho poslala, o něm napsala, že by podle ní byl den hned zábavnější s takovýma kočkama, které na něm jsou, všude kolem :-) Myslím, že má pravdu :D


Na pohledu jsou i úžasné známky:No a zbytek opět pod perexem :-)

Postcrossing - NL, 2x DE, FI, ES, AU, UA, SG, FR, US

30. ledna 2012 v 14:37 | Majka
O tom, že "páteční" článek tu opět není v pátek už asi ani psát nebudu :D, raději se pustím hned do pohledů - minulý týdech mi jich přišlo přesně 10 a tentokrát byly všechny "oficiální", žádný mimo :-)
(O dalších věcech, které tu chci napsat, se zmíním v dalším článku, který mám dneska ještě v plánu napsat) :-)

Tak tedy - první pohled dorazil z Holandska od pisatelky Saskie. A je krásně barevný :-)Další pod perexem :-)

Postcrossing - BY, NL, GR, 4x US, DE, AU, PL, FI

26. ledna 2012 v 11:03 | Majka
Sice je čtvrtek, ale protože jsem minulý týden nestihla postcrossingový článek, dneska to napravím - tedy představím vám pohledy, které mi přišly minulý týden (ty z tohodle týdne si nechám na zítra) :-)
Je jim o něco míň, než za minulé týdny - přece jen je znát, že jsem neměla tolik času na psaní a posílání a taky se mi teď dva pohledy někde toulají a vypadá, že asi ani nedojdou :-(
No ale ono 11 pohledů je taky hezké číslo :-)
Takže tady jsou:

První dorazil z Běloruska a je... no... dvacetiletá Sveta mi asi chtěla předem popřát k MDŽ :DDalší pod perexem :-)

Postcrossing - GB, FI, 5x NL, 2x CA, RU, 4x MY, 2x CN, DE, US

13. ledna 2012 v 19:52 | Majka
Všímáte si? Tentokrát jsem se s Postcrossingem trefila vážně do pátku :D
A raději hned začnu, je toho zase požehnaně - a tentokrát mi přišlo docela dost takových těch pohledů "mimo" :-) Jo - a taky hned několik překvapení :-)

Tááákže první pohled tohoto týdne mi přišel z Anglie od Piotra...
Možná si na něm pamatujete, už mi jich pár poslal - a tenhle je opět naprosto úžasný! :-)Zbytek pod perexem :-)

Postcrossing - RU, 5x PT, FI, DE, BY, PL, BE, US, 2x NL + 2x SK

8. ledna 2012 v 0:54 | Majka
Tak mám pocit, že už se u mě stává skoro tradicí, že pravidelný "páteční" článek dávám v jiný den, než právě v pátek :D Ale já myslím, že vám to tu nikomu nevadí, mě to taky nevadí, tak o co jde, že :-)
A protože bych teď večer (v noci :D) chtěla "zplodit" ještě alespoň jeden článek, pustím se raději hned do Postcrossingu, mám toho tu na ukázku zase docela hodně :-)

Tááákže - ještě i tenhle týden mi došly nějaké vánoční pohledy - tedy spíš přáníčka, jako hned v tomhle prvním případě :-) Krásný, barevný, zimní pozdrav mi poslala Alexandra z Ruska :-)Zbytek opět pod perexem :-)

Postcrossing - FI, US, 3x BE, 2x FR, 3x TW, NL, 2x UA, BY, DE, CN

31. prosince 2011 v 1:04 | Majka
Tak už sice asi hodinu není pátek, ale to nevadí - jsem tu opět s "pravidelným pátečním" Postcrossingem :-) A zase jdu raději hned na to, abych to vůbec dokončila a neusnula :-)

Tááákže - ještě i tenhle týden dorazilo pár vánočních přání - a jedním z nich byl i tenhle pohled od Jormy z Finska. A víte, co mi Jorma svěřil za tajemství? Že Santa Klaus žije u nich na finské hoře Korvatunturi! :-) Tak pššš! Neprozraďte to! :-)


 
 

Reklama